تحقق یک رویا با «نهضت آسفالت کلاردشت»

تحقق یک رویا با «نهضت آسفالت کلاردشت»

به گزارش کلارنا در کلاردشت همه راه ها به  «راه» ختم می شود. تمامی کارشناسان و دلسوزان کلاردشت تاکیدشان سامان دادن وضعیت نامطلوب جاده های کلاردشت است.«راه بستر اصلی توسعه است» و مطئمنا سامان گرفتن راه های کلارشت جهشی قابل توجه ای در پیشرفت بهشت گمشده ایران ایجاد می کند.

گلایه اول شهروندان و مسافران وضعیت راه است. در این میان، سیل سال 90 و گازکشی وضعیت را به مراتب بدتر کرده است.مطمئنا ساماندهی به وضعیت راه های کلاردشت کار یک دستگاه یا دو دستگاه نیست و باید فرمانداری،بخشداری، شهرداری، شورای بخش، شورای شهر، شورای شهرستان، اداره راه، مسوولان استان و کشوری همه دست به دست هم بدهند  و به دور از بخشی نگری و محله نگری با عزمی جدی کار را پیش ببرند.اقدامی فراگیر به نام "نهضت آسفالت".

نهضت آسفالت پیش از این در بسیاری از شهرهای ایران معجزه کرده است و مسوولان کلاردشت هم اگر عزم جدی داشته باشند و فعالیت جدی و اتحاد را در دستور کار قرار دهند می توانند در سال 94 با نهضت آسفالت کلاردشتی نو بسازند. در چند ماه اخیر نهضت آسفالت در ده ها شهر کشور عملیاتی شده است.بابل، اصفهان ،زابل ،دزفول،اسلامشهر، نیر، آبادان، خرمشهر،رودسر،ماسال، ساری،نیشابور،شهرستان ایلام، مرند و چندین و چند شهر دیگر نهضت آسفالت را در همین زمستان 93 شروع کردند و جالب اینکه در چندین شهر در عرض یک ماه بسیاری از معابر آسفالت شد. در همین مازندارن، بابل و ساری دو مثال این موضوع هستند.

به هر حال با گرم شدن هوا دیگر بهانه سردی هوا هم وجود ندارد و با توجه به همراهی معاونت راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندارن، قولهای استاندار و نماینده مجلس همه منتظر شروع نهضت آسفالت اند. البته خود شهروندان کلاردشتی بویژه ویلادارها و افراد دارای توان مالی بیشترین نقش را در نهضت آسفالت خواهند داشت. مطمئنا بودجه های دولتی جوابگوی آسفالت جاده های کلاردشت نخواهد بود و اگر شهروندان وارد میدان نشوند اتفاقی که باید در کلاردشت رخ بدهد هرگز عملیاتی نمی شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

آمار بازدید : 34609